Wypełnisz obowiązek prawny
Szkolenie jest wymagane przepisami Umowy ADR oraz ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych
Nie musisz rezerwować więcej niż jednego dnia
Dostosujemy się do Twojej firmy i uszanujemy cenny czas Twoich pracowników
Twoi pracownicy zyskają nowe kompetencje
Treści będą dostosowane do warunków pracy, a żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi
Zobacz nasz orientacyjny cennik
-
Szkolenie stanowiskowe ADR od 150 zł
Powyższa cena jest ceną brutto w przeliczeniu na jedną szkoloną osobą. Ponieważ zakres szkoleń często znacząco różni się od siebie, dla naszych Klientów przygotowujemy indywidualne wyceny z uwzględnieniem istotnych czynników, obejmujących także wielkość grupy. Prowadzone przez nasz szkolenie stanowiskowe ADR będzie dostosowane do potrzeb Klienta.
Podstawa prawna
Podstawę prawną znajdujemy w przepisach Umowy ADR oraz ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych. Przepisami 1.3.1 oraz 8.2.3 Umowy ADR wymaga się, by „osoby, których obowiązki dotyczą przewozu drogowego towarów niebezpiecznych, powinny zostać przeszkolone w zakresie wymagań związanych z takim przewozem, stosownie do zakresu ich odpowiedzialności i obowiązków […] Niniejsze wymaganie dotycz osób takich jak: pracownicy zatrudnieni przez przewoźnika lub nadawcę, pracownicy dokonujący załadunku lub rozładunku towarów niebezpiecznych, pracownicy firm spedycyjnych lub wysyłkowych” oraz kierowcy dokonujący przewozu towarów niebezpiecznych w oparciu o jedno z wyłączeń ADR.
Artykułem 14 ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych wymaga się, by uczestnik przewozu towarów niebezpiecznych przeszkolił osoby wykonujące czynności związane z przewozem drogowym towarów niebezpiecznych przed podjęciem tych czynności, w zakresie odpowiednim do odpowiedzialności i obowiązków tych osób. Szkolenie powinno być okresowo uzupełniane w celu uwzględniania zmian w przepisach dotyczących przewozu towarów niebezpiecznych. Szkolenie prowadzi osoba posiadająca świadectwo przeszkolenia doradcy lub osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i wykształcenie niezbędne do zapewnienia prawidłowego przebiegu szkolenia.
Lokalizacja
Szkolenie stanowiskowe ADR najczęściej prowadzimy u naszych klientów. Potrzebna jest jedynie sala z dostępem do telewizora lub rzutnika. Jeśli chcesz omówić inne możliwości, prosimy o kontakt.
Plan ramowy szkolenia
Szkolenie stanowiskowe ADR prowadzimy zgodnie z przepisami Umowy ADR. Każde szkolenie obejmuje 3 części w ramach których treści są dostosowane do szkolonego personelu:
Kadra szkoleniowa
Szkolenie stanowiskowe ADR jest powierzane do przeprowadzenia wyłącznie osobom, które posiadają doświadczenie szkoleniowe, także w zakresie prowadzonych przez nasz ośrodek kursów ADR o różnym zakresie (w tym kursów dla kandydatów na doradców ADR) oraz mającym praktyczne doświadczenie w zakresie obsługi przedsiębiorstw pod kątem doradztwa ADR.
Przewaga naszego ośrodka szkoleniowego
Chociaż szkolenia stanowiskowe ADR nie są prowadzone w oparciu o wpis do właściwego rejestru szkoleniowego, prowadzimy ośrodek, który widnieje w rejestrze właściwego Urzędu Marszałkowskiego ośrodków szkoleniowych prowadzących kursu z zakresu ADR. Jest to możliwe dzięki najwyższej staranności, z jaką podchodzimy do wszelkiego rodzaju prowadzonych przez nas kursów i szkoleń. Klienci korzystający ze szkoleń stanowiskowych ADR otrzymują tą samą najwyższą jakość.
Uzyskane zaświadczenie
Szkolenie stanowiskowe ADR kończy się wydaniem właściwego zaświadczenia każdemu uczestnikowi. Zaświadczenie wskazuje zarówno pracownika jak i pracodawcę zlecającego przeprowadzenie szkolenia. Określamy na nim także zakres treści, które zostały poruszone.
Szkolenie stanowiskowe ADR
Sprawdź najczęściej zadawane pytania
Jak wcześnie trzeba umawiać termin szkolenia?
Zazwyczaj organizujemy szkolenia z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Czy szkolenie może odbywać się w weekend?
Jeśli pozwala nam na to harmonogram, prowadzimy szkolenia także w weekendy. Najczęściej może się okazać, że czas oczekiwania będzie nieco dłuższy.
Czy szkolenie kończy się egzaminem?
Nie. Szkolenie kończy się jedynie wydaniem zaświadczenia.
Jak szybko dotrzeć do podstaw prawnych?
Poniżej zamieszczamy odnośniki do dwóch przytoczonych aktów prawnych: