Umowa ADR książka czy inne wydanie?

Jeśli ty też wyszukujesz w Google „Umowa ADR książka”, ten wpis jest dla ciebie. Mówiąc w skrócie, mamy tanią alternatywę dla wydania książkowego Umowy ADR – wydanie bindowane, czyli takie, w którym kartki zostały połączone grzbietem z tworzywa sztucznego. Zobacz, jak to wygląda, jakie ma zalety, jakie wady i jak tanio – w porównaniu do tradycyjnego wydania – możesz to kupić.

Umowa ADR książka - wydanie bindowane

W pierwszej kolejności zobacz, jak wygląda łączenie kartek w wydaniu bindowanym. Zdjęcie przedstawia właśnie Umowę ADR, a dokładniej mówiąc fragment Tabeli A.

umowa adr książka

Łączenie kartek jest estetyczne i solidne. Ewidentnym plusem takiego rozwiązania jest możliwość szerokiego otwarcia Umowy ADR, co jest niemożliwe w przypadku wydania książkowego ze względu na to, że strony są w nim ze sobą klejone na sztywno. W naszym przypadku mamy więc zazwyczaj trochę możliwości wygodnego notowania czy zaznaczania tekstu.

Kolejnym istotnym elementem wydania bindowanego jest sposób w jaki kartkujemy strony – jest inny niż w wydaniach książkowych. Czy gorszy? To kwestia przyzwyczajenia. Jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia z taką oprawą, na początku jest nieco dziwnie, ale po chwili się przyzwyczajamy. W przypadku książki kartki po prostu przewracamy. Tutaj natomiast je przekładamy, co stanowi pewną różnicę, ale nie wpływa znacząco na komfort użytkowania.

Teraz najważniejsze – bindowana Umowa ADR występuje tylko w wydaniu dwutomowym. Wynika to z ograniczeń grzbietów, które możemy zastosować. Wydania książkowe są jednotomowe. Kiedyś częściej zdarzało się, że oferowano także wydania dwutomowe. Takie rozwiązanie ma plusy i minusy. Z jednej strony mamy dwa tomy, więc musimy mieć świadomość tego, że czasem, gdy mamy już jeden otwarty, konieczne jest sięgnięcie do drugiego. Dwa tomy na biurku zajmą więcej miejsca niż jeden. 

Z drugiej strony mamy wyjątkową sytuację, w której możemy pracować z dwoma tomami na raz. Na przykład czytając tom pierwszy chcemy odnieść się do jakiejś informacji z tomu drugiego – możemy korzystać z dwóch na raz i na bieżąco porównywać brzmienie różnych przepisów. To zdecydowany plus, którego nie doświadczymy w przypadku klasycznej książki.

Umowa ADR książka - wydanie klasyczne

Na plus wydania książkowego Umowy ADR możemy zaliczyć jego trwałość. Nie jest tak, że wydanie książkowe jest szczególnie trwałe, ponieważ jakość klejenia jest różna i zdarza się, że po intensywnym użytkowaniu pojedyncze kartki wypadają –  szczególnie, że Umowa ADR to obszerna pozycja i sklejenie tak wielu kartek i zastosowanie miękkiego grzbietu nie gwarantuje wyjątkowej trwałości. Zdarza się tak szczególnie wtedy, kiedy użytkownik naciska na otwartą książkę celem szerszego jej rozwarcia. W przypadku naszego wydania bindowanego nie ma takiej potrzeby, bo Umowa ADR zawsze otwiera się szeroko. Natomiast w przypadku książki prowadzi to do osłabienia klejenia.

W kwestii trwałości należy też odpowiedzieć sobie na pytanie, na ile trwała powinna być Umowa ADR książka. Przepisy ADR są nowelizowane w cyklu dwuletnim, więc kiedy nadchodzi zmiana, najprostszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest zakup aktualnego wydania. Oczywiście możemy sami zaktualizować starsze wydanie, ale w takiej sytuacji pozostaje ryzyko, że pominiemy coś, co w trakcie następnych dwóch lat użytkowania okaże się być istotne. Z tego punktu widzenia żywotność Umowy ADR często nie musi przekraczać dwóch lat. Natomiast trwałość wydania bindowanego z powodzeniem może być znacznie dłuższa niż dwa lata i, jak zawsze, zależy w dużej mierze od użytkownika. Tak samo jak w przypadku klasycznego wydania książkowego.

Umowa ADR książka - wydanie klasyczne

Umowa ADR książka – wydanie bindowane jest dostępne w naszym Sklepie w cenie 219,99 zł brutto. W porównaniu  do klasycznych wydań cena jest więc niższa o ponad 100 złotych. Ten argument szczególnie przemawia za używaniem właśnie takiego wydania. Dodatkowo w naszym Sklepie Umowa ADR książka – wydanie bindowane jest objęte darmową dostawą, więc cena 219,99 zł brutto jest ceną ostateczną. Zapraszamy na zakupy!

Zarówno ten wpis jak i wszystkie treści zawarte na niniejszej stronie mają charakter tylko i wyłącznie ogólnoinformacyjny. Nie powinny być rozumiane jako doradztwo.

NAsze usługi

Doradztwo ADR

Sprawdź, czy dotyczy też ciebie
Przeczytaj kto powinien wyznaczyć doradcę ADR, a jeśli będziesz mieć wątpliwości zadzwoń lub napisz, a my pomożemy
Czytaj

Kursy i szkolenia

Część dostępna także online
Sprawdź naszą ofertę kursów ADR dla kierowców i szkoleń stanowiskowych dla personelu ADR
Sprawdź