DGSA Kurs – zostań profesjonalnym Doradcą ADR

W tym wpisie

Zanim zostaniesz doradcą ADR, czeka Cię egzamin przeprowadzany przez Transportowy Dozór Techniczny. Wiemy jak wygląda i jaki jest jego zakres, ale poszczególne zadania praktyczne mogą solidnie się od siebie różnić.

Podobnie rola doradcy ADR, chociaż ogólnie polega na wspieraniu prawidłowej obsługi towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym, może w praktyce wyglądać różnie ze względu na profil przedsiębiorstwa, w którym taki doradca działa.

Już tylko z tych dwóch powodów warto wybrać DGSA kurs, który uwzględni te kwestie i jednocześnie przygotuje Cię do egzaminu, jak i zwróci Twoją uwagę na istotne elementy Twojej przyszłej pracy – a jeśli już przystępując do kursu wiesz, gdzie będziesz pełnić tę funkcję, kurs może przygotować Cię do niej bardzo precyzyjnie.

DGSA kursy jednak różnią się od siebie i tym razem chcemy pokazać, dlaczego warto wybrać akurat ten oferowany przez nas.

Dlaczego wybór kursu DGSA jest kluczowy

Jest to ważne przede wszystkim z punktu widzenia przebiegu egzaminu. Podstawową funkcją, którą pełni DGSA kurs, jest przygotowanie kandydata do egzaminu.

Każdy kursant chce maksymalnie podnieść swoje szanse na pozytywny wynik egzaminu już za pierwszym razem, a żeby było to możliwe, należy:

  • poznać pytania egzaminacyjne oraz możliwe mechanizmy ich doboru, a następnie nauczyć się je rozwiązywać;
  • zapoznać się z typami zadań otwartych oraz nauczyć się je rozwiązywać;
  • poznać różne strategie rozwiązywania egzaminu i zastosować taką, która jest dla Ciebie odpowiednia.

Najgorsze, co możesz trafić, to DGSA kurs, na którym nikt nie rozwiążę z Tobą żadnego zadania. Niestety takie kursy wciąż są prowadzone. Nawet jeśli przekazywana tam wiedza teoretyczna jest wysokiej jakości, z punktu widzenia egzaminu pominięcie zadań jest dla kandydatów dużym utrudnieniem.

Nasz DGSA kurs

Chcielibyśmy przedstawić Ci dwie kluczowe według nas korzyści płynące z uczestnictwa w naszym kursie:

  1. Już od drugiego dnia kursu zaczniesz mieć kontakt z zadaniami egzaminacyjnymi w dokładnie takiej formie, w jakiej będziesz mógł napotkać je na swoim egzaminie.
  2. Zadania rozwiążemy z Tobą, proponując różne strategie, wskazując na szczegóły zawarte w treści, a także dobierając kolejne w taki sposób, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Ponieważ kursy prowadzimy w małych grupach, możemy i dostosowujemy treści do potrzeb kursantów. Oczywiście podstawa DGSA kursu pozostaje zawsze taka sama i jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Wiemy jednak, że kursanci różnią się od siebie wiedzą, doświadczeniem czy też preferowanymi strategiami działania i maksymalnie uwzględniamy te oraz inne kwestie, by zapewnić wartościowy kurs.

Gdy już ukończysz kurs

W trakcie kursu zrobimy tak dużo, jak to możliwe, żeby przygotować Cię do egzaminu. Następnie, gdy będziesz przygotowywał się już samodzielnie, nadal będziemy gotowi, żeby wesprzeć Cię w kluczowych momentach. 

Dlatego jeśli będziesz chciał się w czymś upewnić czy zapytać o coś, co przyszło Ci do głowy już po formalnym kursie, nadal możesz się do nas odezwać, a my Ci pomożemy. Nasi kursanci pomiędzy zakończeniem kursu a swoim egzaminem najczęściej kontaktują się z nami 1-2 razy, a my wspieramy ich w procesie samodzielnej nauki.

Sprawdź dostępne terminy

Zapraszamy Cię do sprawdzenia dostępnych terminów, które na cały 2024 rok zamieściliśmy tutaj. Często podkreślamy, że nie uzależniamy odbycia się kursu od liczby kursantów. Robimy tak dlatego, że szanujemy czas i plany naszych klientów, a to jest w sprzeczności z możliwością odwołania już umówionego kursu tylko ze względu na liczebność grupy.

Jeśli masz pytania dotyczące chociażby przebiegu kursu, serdeczne zapraszamy do kontaktu.

Zarówno ten wpis jak i wszystkie treści zawarte na niniejszej stronie mają charakter tylko i wyłącznie ogólnoinformacyjny. Nie powinny być rozumiane jako doradztwo.

NAsze usługi

Doradztwo ADR

Sprawdź, czy dotyczy też ciebie
Przeczytaj kto powinien wyznaczyć doradcę ADR, a jeśli będziesz mieć wątpliwości zadzwoń lub napisz, a my pomożemy
Czytaj

Kursy i szkolenia

Część dostępna także online
Sprawdź naszą ofertę kursów ADR dla kierowców i szkoleń stanowiskowych dla personelu ADR
Sprawdź