UsługaCena usługi
Przygotowanie przesyłki oraz dokumentów zgodnie z IATA DGRod 150 zł
Kontrola przesyłki oraz przygotowanie dokumentów zgodnie z IATA DGRod 100 zł

Jeśli w tabeli nie ma informacji o szukanej usłudze, zapraszam do kontaktu. Podane ceny są orientacyjne, a ich ostateczny wymiar zależny jest przede wszystkim od wielkości przesyłki oraz czasu potrzebnego do wykonania usługi.

Kto potrzebuje osoby przeszkolonej w zakresie IATA DGR?

IATA to Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. International Air Transport Association) zrzeszające aktualnie prawie 300 linii lotniczych z całego świata. Reguluje między innymi transport towarów niebezpiecznych drogą lotniczą (ang. Dangerous Goods Regulations).

Towary niebezpieczne transportowane tą drogą są przyjmowane jedynie wtedy, gdy przygotowania przesyłki wraz z niezbędną dokumentacją zostaną potwierdzone przez osobę przeszkoloną w tym zakresie. W praktyce oznacza to, że tylko osoba o takich uprawnieniach może podpisać dokument DGD (ang. Dangerous Goods Declaration), który stanowi podstawę tego rodzaju transportu.

Kiedy warto skorzystać z tej usługi?

W przypadku regularnego nadawania przesyłek niebezpiecznych tą drogą najkorzystniejsze jest przeszkolenie personelu w tym zakresie. Zdarza się jednak, że:

  • przedsiębiorstwo nadaje zaledwie kilka przesyłek tego typu rocznie;
  • ze względu na charakterystykę działalności firmy uznaje się, że szkolenie personelu w tym zakresie jest bezzasadne;
  • personel, ze względu na specjalizowanie się w zupełnie innej branży, nie chce ponosić odpowiedzialności za taki transport.

W tych i innych sytuacjach korzystniejsze może okazać się skorzystanie z oferty specjalisty przeszkolonego w tym zakresie.

Najważniejszą korzyścią jest czas reakcji

Wszędzie tam, gdzie wybiera się transport lotniczy, jego największą zaletą jest czas. Firmy decydują się na tą formę transportu pomimo znacznie wyższych kosztów głównie w tym celu, aby dostawa odbyła się znacznie szybciej. Niektórzy operatorzy realizują dostawy w najdalsze rejony świata w mniej niż tydzień.

Jak wykorzystać tą zaletę w sytuacji, gdy potrzeba takiego transportu pojawia się nagle? Co więcej, żaden z pracowników nie jest przeszkolony w tym zakresie, ponieważ nie udało się przewidzieć takiej sytuacji. Żeby wykorzystać tą zaletę w 100%, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty specjalisty IATA DGR.

ADR Partner nie jest instytucją certyfikowaną przez IATA. Pomimo tego, że certyfikowanie daje pewne przywileje, jego brak nie ogranicza podstawowych działań. Logo IATA zostało użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych. Nie może być to rozumiane jako sugestię szczególnych powiązań pomiędzy ADR Partner a IATA.